Author:
• niedziela, Maj 26th, 2019

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na krytej pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim. Raz w tygodniu 30 – osobowa grupa pod czujnym okiem instruktorów – ratowników brała udział w lekcjach nauki pływania. W tym czasie starsi uczniowie doskonalili swoje umiejętności pływackie. Zajęcia na basenie rozwijały tężyznę fizyczną uczniów, wspomagały rozwój fizyczny a niekiedy korygowały wady postawy. Wyjazdy na pływalnię cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Teresa Stec

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• niedziela, Maj 26th, 2019

Nasze uczennice klasy III w dniu 20 maja 2019 roku uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Izabellą Klebańską. Spotkanie to odbyło się w Publicznej Bibliotece w Stojeszynie, gdzie działa Dyskusyjny Klub Książki.. Naszą obecność na tym spotkaniu zawdzięczamy pani Alfredzie Gierłach, która co roku zaprasza nas do swojej biblioteki.
Pani Izabella Klebańska swoją wizytę powiązała z krótką prelekcją dotyczącą postaci Stanisława Moniuszki, którą to opisuje w jednej ze swoich książek. Pisarka ta z wykształcenia muzyk przybliżyła nam kilka utworów Moniuszki, przedstawiając nam historię ich powstania.
Na pamiątkę spotkania zakupiliśmy do biblioteki książki autorstwa pani Klebańskiej , w których pisarka zamieściła specjalną dla nas dedykację i autograf.

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Maj 08th, 2019

22 marca 2019r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się IV – wojewódzki etap XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 68 uczniów z 17 szkół województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Jagoda Chłodny, Gabriela Dziurda, Natalia Gawinek i Emilia Studzińska.
Konkurs składał się z trzech części: pytań ogólnych z zakresu biologii i geografii, pytań parkowych dotyczących 17 parków krajobrazowych województwa lubelskiego oraz rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt chronionych.
Uczestnicy konkursu oczekując na wyniki zwiedzali Wydziałową Pracownię Edukacji Biologicznej i Środowiskowej z Muzeum Zoologicznym oraz uczestniczyli w warsztatach p.t. „Rośliny, które smakują, pachną i leczą”.
Pomimo, że nie zajęliśmy I miejsca to i tak było to dla nas ciekawe doświadczenie i sprawdzenie swojej wiedzy.

Tekst, foto: M. Szwedo

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• niedziela, Maj 05th, 2019
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Maj 01st, 2019
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Kwiecień 29th, 2019
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• piątek, Kwiecień 12th, 2019

Dnia 3 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. W obecności społeczności szkolnej na czele z panią dyrektor, która dokonała pasowania przyjęliśmy naszych pierwszaków do grona czytelników.
Uroczystość tą uświetniło przedstawienie teatralne „Calineczka” przygotowane przez uczniów klasy VI oraz występ uczniów klasy trzeciej na temat książki i jej znaczenia w naszym życiu.
Uczniowie z klasy pierwszej na pamiątkę tej uroczystości otrzymali dyplomiki i książeczki, które mają ich zachęcić do czytania i częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Iwona Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• piątek, Kwiecień 12th, 2019

Kolejne bajkowe spotkanie – 27 marca 2019 r. 52 uczniów z klas 0 – I – II -III wybrało się do Janowskiego Ośrodka Kultury na spektakl „ ŚNIEŻKA”. Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Historia Królewny Śnieżki, choć dobrze znana dzieciom, pozwoliła im jeszcze raz odkryć przygody dziewczynki.
Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl. 
Wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając je do wspólnej zabawy.
Dzieci wychodziły z przedstawienia pełne niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.
Zofia Fuszara

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Marzec 13th, 2019
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Marzec 13th, 2019

17 lutego 2019r. Drużyna Harcerska Orły i Gromada Zuchowa Duszki Natury z naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanej przez Hufiec ZHP Tomaszów Lubelski w Janowie Lubelskim.
Obchody DMB rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim. Następnie przemarsz ulicami miasta do Szkoły Podstawowej im. Jana Zamoyskiego, gdzie spotkały się drużyny harcerskie i gromady zuchowe z powiatów janowskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego wraz z instruktorami i zaproszonymi gośćmi.
Harcerska uroczystość rozpoczęła się rozpaleniem świeczowiska, gawędą harcerską i prezentacją albumów „100 pomników na 100-lecie Niepodległości” wykonanych przez drużyny i gromady zuchowe. Nie zabrakło śpiewu wielu piosenek harcerskich, wystąpień zaproszonych gości oraz harcerskiej iskierki.
Był to niewątpliwie jeden z ważniejszych momentów dla harcerzy w całym roku pracy.
Służba pełniona przez harcerzy daje szczęście i ogromną satysfakcję, a codzienna przyjaźń promieniuje na wszystkich. Chcielibyśmy aby każda chwila przepełniona była wiernością słów harcerskiej piosenki „A gdy spyta Cię ktoś, „Skąd ten krzyż na Twej piersi”, z dumą odpowiesz mu „Taki noszą najdzielniejsi”, bo chodź mało masz lat, w tym harcerskim mundurze, Bogu, ludziom i Ojczyźnie, na jej wieczną chwałę służę”. Harcerskie ideały.
Czuwaj!
Tekst: A. Kapusta

Category: Bez kategorii  | Comments off