Author:
• środa, Maj 23rd, 2018

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w 37 Małym Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Do udziału w konkursie zgłosiła się duża liczba uczniów dlatego 23.04.2018 r. odbyły się przesłuchania na etapie szkolnym. Eliminacje gminne odbyły się w dniu 26.04.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim. W trakcie eliminacji gminnych wyróżniono sześć osób z naszej szkoły, które zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych. Były to uczennice z klas I – III Hanna Zwolak, Karolina Nalepa, Oliwia Wilk, natomiast w kategorii klas IV – VI Aleksandra Dziurda, Ewa Słabczyńska i Sylwia Ślusarz. W czasie eliminacji powiatowych, które odbyły się 08.05,2018 r. uczennica klasy V Aleksandra Dziurda zajęła III miejsce, natomiast Sylwia Ślusarz również uczennica klasy V została laureatką turnieju powiatowego co oznacza nominację na Koncert Laureatów w Lublinie.
Gratulujemy otrzymania nominacji i życzymy sukcesu na występie laureatów w Lublinie.
Tekst : Jadwiga Wiśniewska

Author:
• wtorek, Maj 15th, 2018

W dniach 10 – 11 maja 2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w XIII Ogólnopolskim Zlocie Bractw Szkół im. Romualda Traugutta w Szkole Podstawowej nr 6 w Lublinie. W zlocie uczestniczyło 9 szkół z całej Polski, które są członkami Bractwa.

Zlot rozpoczęliśmy spotkaniem pod Dębem Bractwa, złożeniem kwiatów pod krzyżem i pomnikiem powstańczym w Lasku Traugutta przy SP oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Bractwa. Następnie udaliśmy się na mszę świętą do kościoła cywilno – wojskowego p. w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy świętej nastąpiło uroczyste otwarcie Zlotu w Teatrze Muzycznym, gdzie odbyła się prezentacja szkół ze sztandarami oraz widowisko muzyczne w wykonaniu szkolnego chóru Kasjopea.

Wśród wielu atrakcji jakie szkoła przygotowała dla gości pojawiły się spacer z przewodnikiem po mieście Lublinie oraz wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej połączona z występem Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego.

Udział w Zlocie z pewnością będziemy pamiętać długo i mile wspominać chwile spędzone wspólnie z członkami bractwa . Kolejny zlot już za rok , tym razem spotykamy się w Żelechowie.

Dziękujemy raz jeszcze Dyrekcji i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie za miłą i ciepłą atmosferę towarzyszącą nam podczas Zlotu.

Tekst I. Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Maj 15th, 2018

Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów.
Bohaterowie bajek aktywnie pokonują trudności i przeszkody, są pełni samozaparcia, cierpliwi, wytrwali, wiedzą gdzie szukać w miarę potrzeby pomocy i jak korzystać ze wskazówek innych. 

Baśnie uczą radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Dnia 5 kwietnia 2018r. dzieci z klas 0- I- II -III odbyły podróż w świat baśni wraz z bohaterami spektaklu teatralnego „Kot w Butach” do Janowskiego Ośrodka Kultury. Gra aktorów, dekoracje, muzyka, gra świateł spowodowała się dzieciom, że z zachwytem odbierały to rozśpiewane widowisko.

Następnie pojechaliśmy do parku rekreacji ZOOM NATURY, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach „ Między nami jaskiniowcami – archeologia na wesoło”. Uczniowie zapoznali się z życiem, kulturą, sztuką i obyczajami jaskiniowców.
Piękna pogoda, dodatkowe atrakcje na świeżym powietrzu oraz smaczny poczęstunek to dodatkowe atrakcje wiosennego wyjazdu. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Opiekowały się nami Panie: Anna Stolarz, Joanna Gałka , Teresa Piekarz i Zofia Fuszara.

Tekst: Zofia Fuszara

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Maj 15th, 2018

Wyjątkową lekcję przyrody w terenie zorganizowało dla nas Nadleśnictwo Janów Lubelski.
20 kwietnia 2018 r. 25 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas V-VI i VII wzięła udział w akcji “ Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

O poranku przywitała nas piękna słoneczna pogoda. Uczniowie z zapałem, odpowiednio przygotowani wyruszyli na spotkanie z przyrodą. Na miejscu czekała na nas Pani Małgosia Szkutnik oraz Panowie leśnicy. Zanim rozpoczęliśmy pracę, leśnicy udzielili nam krótkiego instruktażu z techniki sadzenia, zapewnili nam fachową pomoc i niezbędne narzędzia oraz sadzonki sosny. Pracowaliśmy w trzyosobowych zespołach. Fachowe oko leśników czuwało nad naszą pracą, aby młode drzewka – sadzonki prawidłowo zostały posadzone.

Po skończonej pracy Pan leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z lasem i swoją pracą, pokazał narzędzia jakimi się posługuje. Na zakończenie czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek.
Zadowoleni i rozśpiewani wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy 🙂 chętnie wrócimy na następną akcję.

Opiekun SK LOP
Zofia Fuszara

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Maj 02nd, 2018
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Maj 02nd, 2018

Grupa uczniów z klas VI i VII w dniu 6 kwietnia 2018 r. udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Modliborzycach . Oprócz zwiedzania budynku biblioteki, zapoznania się z historią jej powstania młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcji historycznej prowadzonej w ramach projektu „Niepodległa” oraz w akcji „Narodowe czytanie”.
W trakcie wizyty gościliśmy również w galerii , w której zamieszczona jest obecnie wystawa obrazu i rysunku plastyka Jakuba Atamana.
Za miłą i życzliwą gościnę dziękujemy pani kierownik biblioteki oraz paniom z kadry.
Tekst : Iwona Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• środa, Kwiecień 25th, 2018
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Marzec 19th, 2018

„Kto czyta …” – tak zatytułowany został projekt z edukacji czytelniczej realizowany w klasach VII, II i III gimnazjum. Działania podjęte w ramach projektu obejmowały głównie pracę twórczą uczniów wykonywaną pod kierunkiem wychowawców. Wśród zadań, które mięli wykonać uczniowie pojawiły się : krótki filmik z przesłaniem zachęcającym do czytania, LAPBOOKI , książeczki terapeutyczne przekazane do Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego w Janowie Lubelskim, listy książek wartych do przeczytania i dokończenie myśli „Kto czyta ,,,”.
W projekcie został również uwzględniony konkurs fotograficzny „Sleeveface z ksiażką”.
Na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się 8 marca 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. Bożeny Niekra zaprezentowali scenki teatralne z „Pana Tadeusza” oraz „Romeo i Julia- współcześnie” .Wręczono również nagrodę dla uczennicy wyróżnionej w konkursie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do CZYTANIA książek!

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Marzec 19th, 2018

W dniu 1 marca 2018 uczniowie klasy I zostali uroczyście włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nominacji na rycerza książki i czytelnika dokonała w obecności społeczności naszej szkoły pani dyrektor.
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika poprowadzili uczniowie klasy V, którzy zaprezentowali przedstawienie „Kot w butach” i krótką inscenizację na temat książki
Wykonane przez p. Małgorzatę Gajdę dekoracja i rekwizyty wprowadziły całą publiczność w bajkowy nastrój a oprawa muzyczna uświetniła całość przedstawienia.
Miejmy nadzieję, że pierwszaki dotrzymają obietnicy złożonej na pasowaniu. Będą chętniej zaglądać do biblioteki szkolnej i jak najwięcej czytać.


Iwona Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Marzec 06th, 2018
Category: Bez kategorii  | Comments off