Author:
• poniedziałek, Marzec 19th, 2018

„Kto czyta …” – tak zatytułowany został projekt z edukacji czytelniczej realizowany w klasach VII, II i III gimnazjum. Działania podjęte w ramach projektu obejmowały głównie pracę twórczą uczniów wykonywaną pod kierunkiem wychowawców. Wśród zadań, które mięli wykonać uczniowie pojawiły się : krótki filmik z przesłaniem zachęcającym do czytania, LAPBOOKI , książeczki terapeutyczne przekazane do Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego w Janowie Lubelskim, listy książek wartych do przeczytania i dokończenie myśli „Kto czyta ,,,”.
W projekcie został również uwzględniony konkurs fotograficzny „Sleeveface z ksiażką”.
Na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się 8 marca 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. Bożeny Niekra zaprezentowali scenki teatralne z „Pana Tadeusza” oraz „Romeo i Julia- współcześnie” .Wręczono również nagrodę dla uczennicy wyróżnionej w konkursie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do CZYTANIA książek!

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Marzec 19th, 2018

W dniu 1 marca 2018 uczniowie klasy I zostali uroczyście włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nominacji na rycerza książki i czytelnika dokonała w obecności społeczności naszej szkoły pani dyrektor.
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika poprowadzili uczniowie klasy V, którzy zaprezentowali przedstawienie „Kot w butach” i krótką inscenizację na temat książki
Wykonane przez p. Małgorzatę Gajdę dekoracja i rekwizyty wprowadziły całą publiczność w bajkowy nastrój a oprawa muzyczna uświetniła całość przedstawienia.
Miejmy nadzieję, że pierwszaki dotrzymają obietnicy złożonej na pasowaniu. Będą chętniej zaglądać do biblioteki szkolnej i jak najwięcej czytać.


Iwona Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Marzec 06th, 2018
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Marzec 06th, 2018

W dniu 22.02.2018r. odbył się turniej w halowej piłce nożnej dziewcząt o puchar dyrektora ZSCKR w Potoczku. Drużyna ze SP w Potoku Stanach zajęła w nim drugie miejsce wygrywając z Potoczkiem 2-0, Janowem Lubelskim 3-0, i przegrywając z Trzydnikiem 0-2. Najlepszą bramkarką turnieju została uznana Patrycja Tupaj. Drużyna z Potoka – Stanów grała w następującym składzie: Tupaj Patrycja , Szkutnik Emilia, Kutyła Patrycja, Chłodny Kinga, Wilk Wiktoria, Dyjewska Sylwia, Kupiec Patrycja ,Krysa Paulina, Kubik Magdalena. 
Tekst: Sylwester Stręciwilk

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Marzec 06th, 2018

„Powróćmy jak za dawnych lat” pod tym hasłem odbył się w naszej szkole tegoroczny Dzień Babci i Dzień Dziadka przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy Anny Stolarz i p. Małgorzaty Gajdy.
Na tę okazję dzieci zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków, w obecności których zaprezentowały przygotowany repertuar połączony ze śpiewem i tańcem.
Na zakończenie goście otrzymali laurki, po czym udali się na poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców.
Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za przybycie a rodzicom za pomoc.
Tekst Anna Stolarz

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Marzec 06th, 2018

25.01.2018 roku
W naszej szkole już po raz siedemnasty
odbyła się piękna uroczystość
WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK
Na scenie zaprezentowali się
kolędnicy mali, duzi, młodsi, starsi.

PROGRAM WIECZORU:

  • PRZEDSZKOLE DĄBROWICA
  • SP POTOK WIELKI
  • KLUB SENIORA
  • SP POTOCZEK
  • STANIANKI
  • KAPELA Z POTOKA WIELKIEGO
  • SCHOLA ARIOSO
  • ZSCKR POTOCZEK
  • SCHOLA GLORIA
  • SP POTOK – STANY

Nastrój tego wieczoru przywołał jeszcze na chwilę uczucia związane ze świętami
Bożego Narodzenia.
Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom, ich opiekunom za wysiłek włożony
w przygotowania i anielskie prezentacje.
Dziękujemy panu Krzysztofowi Studzińskiemu dyrektorowi Banku Spółdzielczego
w Potoku Wielkim oraz panu Markowi Piechowi kierownikowi Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie za wiele ciepłych słów podsumowujących wspólne wzmagania.
Podziękowania składamy również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku.
Życzymy szczęśliwego Nowego 2018 roku.
Zapraszamy za rok.

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Luty 19th, 2018

„Płoną ogniska w świecie
Czy wszyscy to już wiecie?
Że nowa miłość zmieni
Stare oblicze Ziemi.
Czuwajcie! …
Od siebie się zaczyna …
Ta droga jest jedyna”.

Świat stworzony jest po to, by iść przez niego nie w pojedynkę, a w gronie przyjaciół. HARCERSTWO – łączy nas braterstwo, praca nad sobą i służba: Bogu, Ojczyźnie i ludziom. Razem tworzymy lepszy świat!
22 lutego to data, która towarzyszy każdemu harcerzowi od początku jego harcerskiej drogi. W tym dniu, każdy z nas kieruje swoje myśli ku innym bratnim duszom, dziękując im za obecność, przyjaźń i wspólną służbę. Pośród zimowej, mroźnej aury tego szczególnego dnia grzejemy się przy ogniu wspomnień naszych wspólnych przygód, wędrówek i ognisk. Na tle szarej codzienności błyszczy szczególna więź łącząca nie tylko harcerzy w Polsce, ale też na całym świecie.
18 lutego 2018r. Drużyna Harcerska Orły i Gromada Zuchowa Duszki Natury z naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanej przez Hufiec ZHP Tomaszów Lubelski.
Obchody DMB rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, którą celebrował ks biskup Marian Rojek. Następnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim spotkały się drużyny harcerskie i gromady zuchowe z powiatów janowskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego wraz z instruktorami i zaproszonymi gośćmi.
Harcerska uroczystość rozpoczęła się rozpaleniem świeczowiska, gawędą harcerską i prezentacją drużyn i gromad zuchowych. Nie zabrakło śpiewu wielu piosenek harcerskich, wystąpień zaproszonych gości oraz harcerskiej iskierki.
Był to niewątpliwie jeden z ważniejszych momentów dla harcerzy w całym roku pracy.
Służba pełniona przez harcerzy daje szczęście i ogromną satysfakcję, a codzienna przyjaźń promieniuje na wszystkich. Chcielibyśmy aby każda chwila przepełniona była wiernością słów wypowiadanych podczas Przyrzeczenia Harcerskiego a „A gdy spyta Cię ktoś, „Skąd ten krzyż na Twej piersi”, z dumą odpowiesz mu „Taki noszą najdzielniejsi”, bo chodź mało masz lat, w tym harcerskim mundurze, Bogu, ludziom i Ojczyźnie, na jej wieczną chwałę służę”. Harcerskie ideały.

Tekst: dh Anna Kapusta

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• niedziela, Styczeń 14th, 2018

W dniu 21 grudnia 2017 roku uroczyście podsumowaliśmy projekt z edukacji czytelniczej zatytułowany „Lokomotywa wierszy Tuwima przybywa” realizowany w klasach 0 – III .Projekt miał na celu zapoznanie z twórczością Juliana Tuwima i wzrost aktywności czytelniczej dzieci.
Działania projektu obejmowały twórczość plastyczną , konkursy: recytatorski i znajomości wierszy.
Na podsumowaniu uczniowie klasy II zaprezentowali inscenizację „Spóźniony słowik” a uczniowie klasy III i I inscenizację znanego utworu Tuwima „Rzepka”.
Dzieciom uczestniczącym w przeprowadzanych konkursach wręczone zostały nagrody książkowe i dyplomiki.
Całość zakończyliśmy wspólnie wykonaną piosenką „Lokomotywa”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację działań z projektu i zachęcamy do dalszej współpracy.
Iwona Lenart

Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Styczeń 08th, 2018
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Grudzień 18th, 2017

W dniu Mikołajkowym w naszej szkole przeprowadzono konkurs dla dzieci z klas 0 – III, który sprawdzał znajomość treści i tytułów wierszy Tuwima. Konkurs organizowany był w ramach realizacji projektu z edukacji czytelniczej „ Lokomotywa wierszy Tuwima przybywa”.

Już od listopada dzieci poprzez swoich nauczycieli – wychowawców były zapoznawane z wierszami Tuwima. Wiersze te były wspólnie omawiane i ilustrowane przez dzieci. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na gazetkach umieszczonych na korytarzu szkolnym.

Dzieci podczas konkursu wykazały się dużą znajomością twórczości Tuwima, za co dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali się w to działanie.

Category: Bez kategorii  | Comments off