Author:
• środa, Październik 18th, 2017
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Październik 10th, 2017
W dniu 28 września 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. W rytmie popularnych i ponadczasowych utworów integrowała się cała społeczność szkolna. Dodatkowo dziewczęta przygotowały dla chłopaków słodki upominek w postaci cukierków. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowana została także gazetka ścienna.
Tekst, foto M. Szwedo
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Październik 10th, 2017
W dniu 26 września 2017r. grupa 37 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w 58 pokazach z fizyki organizowanych przez UMCS w Lublinie. Uczniowie mogli oglądać interesujące doświadczenia fizyczne z działów: elektrostatyka, akustyka, radioaktywność i mechanika. Do prezentacji większości eksperymentów zapraszani byli także uczniowie z widowni.
Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta w kinie Cinema City na filmie p.t. „Tarapaty”.
Tekst, foto M. Szwedo
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Październik 10th, 2017
W dniu 14 września 2017r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do wyborów zgłosiło się 28 kandydatów z klas III – VII szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum. Głosowanie było tajne. Najwięcej głosów otrzymali i tym samym utworzyli Zarząd Samorządu Uczniowskiego :
    Mateusz Gołota – przewodniczący
    Wiktoria Wilk – zastępca przewodniczącego
    Arkadiusz Kowal – sekretarz
    Paulina Krysa – skarbnik.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach.
Opiekun SU Maria Szwedo
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Październik 02nd, 2017
Szybko minęły wakacje i nadszedł wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Jak zawsze w tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której dziękowaliśmy za szczęśliwie przeżyte wakacje i obejmowaliśmy modlitwą dni nauki i pracy czekające nas w nowym roku. Po Eucharystii zebraliśmy się na korytarzu szkolnym, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego 2017/2018, a później spotkaliśmy się ze swoimi wychowawcami.
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• poniedziałek, Październik 02nd, 2017
Wrześniowe chmury i niebo, nigdy nie były tak mroczne jak w 1939 roku.
W poniedziałkowy poranek 25 września 2017r. zuchy i harcerze z naszej szkoły przedstawili krótki apel w hołdzie poległym w obronie Ojczyzny.
Część artystyczna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego a następnie recytowane wiersze i śpiewane piosenki przeniosły nas w czasy najstraszniejszej wojny w dziejach naszego narodu.
Pomimo tylu przeciwności i niebezpieczeństw Polacy pozostali wierni narodowi, z którego wyrośli więc "niech na zawsze w pamięci naszego ńarodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny".
Następnie wszyscy odmówili modlitwę za poległych, którą prowadził Ks.Proboszcz Józef Rainer.
Na zakończenie uroczystości, w hołdzie poległym za wolność ojczyzny w czasie II wojny światowej, zuchy i harcerze zapalili symboliczne znicze w miejscu pamięci narodowej.
Mamy szczęście żyć w kraju, którego mieszkańcy tak często dawali wyraz przywiązania do najpiękniejszych wartości. Niech pamięć o wrześniu 1939 roku będzie źródłem siły i przestrogą, a także gwarancją, że Polska i Polacy już na zawsze będą żyć w pokoju i bezpieczeństwie.
Tekst: Dh Anna Kapusta
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Wrzesień 26th, 2017
10 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie klasowe absolwentów Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach, którzy ukończyli naukę w roku szkolnym 1975/76.
Na spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 15 w naszej szkole, przybyła Pani Regina Gil – nasza wychowawczyni w klasach I –VI, Pan Dyrektor Jan Sulowski, który również był naszym wychowawcą w klasie VIII oraz 13 absolwentów.
Pierwszym chwilom spotkania towarzyszyło wiele emocji, niektórzy z nas nie spotkali się nigdy od ukończenia szkoły czyli od 41 lat. Kiedy emocje opadły i wszyscy się już rozpoznali, ruszyliśmy na zwiedzanie szkoły. Weszliśmy do sali, tuż za szatnią, w której rozpoczynaliśmy naukę w I klasie. Tu przypomniały nam się pierwsze chwile naszej szkolnej edukacji. Ławki – chociaż już bez otworów na kałamarze, a tablica - też nie ta, na której Pani Gil zawieszała nam obrazki gruszek i jabłek ucząc dodawania i odejmowania, to wszystko jednak wydawało nam się jakieś bliskie, takie swoje, jakbyśmy wyszli stąd wczoraj… Następnie poszliśmy na I piętro. Na korytarzu, z portretu pięknie wyeksponowanego na tle biało-czerwonych barw, dostojnie spoglądał na nas patron naszej szkoły Romuald Traugutt. Chwila zadumy… idziemy dalej - pracownia komputerowa. My wówczas takiej nie mieliśmy, bo w szkołach wtedy nie było komputerów. Spacer po korytarzu, „wizyta w pokoju nauczycielskim” i na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z naszym Patronem.
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Czerwiec 20th, 2017
23 maja 2017 roku 40 uczniów z klas 0 – III spędziło niezapomniane chwile w ZAGRODZIE GARNCARSKIEJ w Łążku Garncarskim.
Ruch i zabawa to suuuper sprawa
Ciekawe opowieści Pana Jana + zabawa przy muzyce
+ przejażdżka wozami + wizyta u garncarza
i własnoręczne lepienie z gliny na kole garncarskim z niewielką pomocą rąk garncarza.
To niezapomniane przeżycia.
Po takiej przygodzie wszystkim smakowały pieczone kiełbaski i wafle robione przez gospodarzy Zagrody. Pogoda była świetna, majowa. Humory nam dopisywały i każdy wrócił z pamiątką wykonaną własnoręcznie lub zakupioną u garncarza.To były prezenty dla Mam.
Podczas tej podróży towarzyszyły nam Panie: A. Stolarz, T. Piekarz i Z.Fuszara
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• wtorek, Czerwiec 20th, 2017
26 kwietnia 2017 roku 44 osobowa gromadka naszych najmłodszych uczniów wybrała się do Janowskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt.Baśnie Pana Andersena”. Spektakl przygotował Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie.
Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów, które docierają do serca. Jest to język, dzięki któremu możemy rozumieć siebie i innych zanim dojrzejemy intelektualnie.
Świetna atmosfera spektaklu często mieszała się z realiami życia codziennego. Fragmenty baśni opowiadały o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, o ludzkich marzeniach i tęsknotach. Przedstawienie niosło optymistyczne przesłanie dla dzieci i dorosłych o tym, że dobro można odnaleźć w wytrwałym dążeniu do celu, życzliwości dla świata, akceptacji świata i tolerancji dla innych ludzi.
Opiekowały się nami Panie: Anna Stolarz, Teresa Piekarz, Joanna Gałka i Zofia Fuszara
Category: Bez kategorii  | Comments off
Author:
• niedziela, Czerwiec 18th, 2017
11 maja 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Ziemi.
Nasze całoroczne działania pozwalają nam otaczać się czystą zdrową przyrodą. Uważamy, iż należy ciągle edukować społeczeństwo w tej dziedzinie. My jako najmłodsi czynimy to każdego dnia w ciągu roku. Będąc małą społecznością lokalną łączymy nasze działania, stąd też od 7 lat obchodzimy Dzień Zdrowej Ziemi.
Nasze tegoroczne obchody łączyły dwa hasła:

“ W kierunku natury”, “ Depresja- porozmawiajmy o niej”.
Te przyrodniczo- zdrowotne treści przekazaliśmy naszym gościom słowami bajkowych bohaterów: Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Shreka i Fiony, Pinokia, Pszczółki Mai, Kubusia Puchatka i Królika, Smerfów oraz Pani Ziemi, Powietrza, Wody i Lasu.
Dziękując gościom za przybycie wręczyliśmy im
owoc – by zdrówko dopisywało,
kubeczek – by pijąc herbatkę długo się o nas pamiętało.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich gości do STOŁU DARÓW ZIEMI przygotowanego przez rodziców i pracowników szkoły.
Obchody przygotowały organizacje: SK LOP, Klub Małego Ekologa, PCK.
Opiekun SK LOP Z. Fuszara
Category: Bez kategorii  | Comments off